Informacje

Pijany kierowca zatrzymany dzięki szybkiej reakcji świadka

Dzięki szybkiej reakcji świadka został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście świadek tego zdarzenia szybko zareagował i nie doszło do żadnej tragedii.

Do zdarzenia doszło w czwartek (10.11.2022) w godzinach popołudniowych. Dyżurny golubsko-dobrzyńskiej policji otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszający dodał, że widział jak kierującym hyundai jechał slalomem po drodze. Zatrzymał się przy skrzyżowaniu na czerwonym, a zgłaszający wykorzystał ten fakt i szybko zareagował. Świadek podszedł do auta, wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu i uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu. Przybyli na miejsce mundurowi podali badaniu stanu trzeźwości 72-latka. Mieszkaniec powiatu golubsko-dobrzyńskiego, miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo odpowie niebawem przed sądem.

Świadkowi zdarzenia dziękujemy za właściwą reakcję i udzieloną pomoc. Dzięki szybkiej obywatelskiej postawie, być może nie doszło do tragedii!

Powrót na górę strony