Informacje

TRAGICZNY W SKUTKACH WYPADEK W ZBÓJNIE

Golubsko-dobrzyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku w Zbójnie na drodze W 556. Na skutek zderzenia się pojazdu z rowerem, zginęła 76-letnia rowerzystka.

Wczoraj (07.12.2018r.) około godziny 11.20 dyżurny golubsko-dobrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Zbójno gm. Zbójno, na drodze W 556. Na miejsce skierowano policjantów.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 26-letni kierująca dostawczym oplem mieszkanka gminy Zbójno, podczas manewru cofania z drogi podporządkowanej w drogę relacji Zbójno-Rypin, zderzyła się z jadącym w stronę Rypina osobowym vw, którym kierowała 52-letnia mieszkanka powiatu rypińskiego. W wyniku zderzenia się aut, kierująca osobowym vw zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadącą z przeciwnego kierunku rowerem z napędem elektrycznym. W wyniku zderzenia 76-letnia rowerzystka, mieszkanka gm. Zbójno, poniosła śmierć na miejscu, kierująca vw  przewieziona została do szpitala. W chwili zdarzenia kierujące pojazdami były trzeźwe.  

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Na czas czynności funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.

Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

 

Powrót na górę strony