Informacje

DZIELNICOWI SPOTKALI SIĘ Z SENIORAMI W NOWEJ WSI

W ramach działań profilaktycznych pn. ,,Seniorze nie daj się oszukać” dzielnicowi spotkali się z osobami starszymi z Dziennego Domu Opieki w Nowej Wsi gm. Ciechocin. Głównym celem spotkania było podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych poprzez kształtowanie w nich właściwych postaw w kontaktach z nieznajomymi, którzy mogą mieć przestępcze zamiary.

Golubsko- dobrzyńscy dzielnicowi kontynuują spotkania z osobami starszymi w ramach  działań profilaktycznych pn. ,,Seniorze nie daj się oszukać”. Tym razem asp. szt. Tomasz Stefański i asp. szt. Daniel Piotrowski spotkali się z seniorami z Dziennego Domu Opieki w Nowej Wsi gm. Ciechocin. Funkcjonariusze opowiedzieli o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni emeryci, przestrzegali słuchaczy przed oszustami podającymi się za wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej  oraz apelowali o rozwagę podczas zawierania umów z przedstawicielami firm na pokazach oraz w domu. Podczas spotkania mundurowi i seniorzy wymienili się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z oszustami. Policjanci odpowiadali na pytania uczestników spotkania, które nasuwały się podczas dyskusji.

Na zakończenie dzielnicowi przekazali seniorom plakaty i broszule informacyjne pn. ,,Seniorze nie daj się oszukać”.

Tego typu spotkania policjantów z seniorami mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych poprzez kształtowanie w nich właściwych postaw w kontaktach z nieznajomymi, którzy mogą mieć przestępcze zamiary oraz podnoszenia świadomości  słuchaczy jako użytkowników drogi.

 

 

Powrót na górę strony