Informacje

POLICJANCI PRZEPROWADZILI DZIAŁANIA ,,BEZPIECZNY PIESZY”

Golubsko-dobrzyńscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego pn. ,,Bezpieczny pieszy''. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych.

Przez ostatnie dwa dni ( 28/29.01.2019) funkcjonariusze ,,drogówki” od wczesnych godzin rannych do godziny 22.00 zwracali szczególna uwagę na relację między kierującymi, a pieszymi, zwłaszcza w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych, głównych ciągów komunikacyjnych, czyli w tych miejscach gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Nie obyło się bez kar dla kierujących. W trakcie działań policjanci ujawnili pięciu kierowców, którzy popełnili wykroczenie wobec pieszych.              W związku z ujawnionymi wykroczeniami mundurowi zastosowali środki prawne.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach. Pamiętajmy, że każda ze stron ma swoje prawa, ale również obowiązki. Należy stosować się do przepisów i  stosować zasadę ograniczonego zaufania.

 

Powrót na górę strony