Informacje

Wspólne służby nad wodą

Golubsko-dobrzyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej patrolowali teren jeziora Okonin kontrolując zachowania wypoczywających nad wodą w trosce o ich zdrowie i życie.

W sobotnie południe (20 lipca) - w kolejnym już weekendzie wakacyjnym - policjanci patrolowali tereny wodne. Tym razem wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z Golubia-Dobrzynia sprawdzany był teren jeziora Okonin. Policjanci i strażacy zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo wczasowiczów, reagowali również na wykroczenia popełniane na wodzie. Rozmawiali o zasadach bezpiecznych zachowań z osobami korzystającymi z kąpieli wodnych oraz ze sprzętów pływających. Przypominali pływającym na łodziach i kajakach o ubieraniu kapoków. Wszystko to dla własnego bezpieczeństwa.

Jak pokazuje praktyka bardzo często już sam widok patrolu wodnego działa prewencyjnie. Ważna jest również świadomość osób korzystających z akwenów, że zawsze mogą zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanych służb. Podobne służby pełnione wspólnie ze strażakami planowane są do zakończenia sezonu wakacyjnego.   

Powrót na górę strony