Narkotyki - nie wchodzić

Narkotyki - nie wchodzić

Data publikacji 18.09.2015
 

NARKOTYKI – NIE WCHODZIĆ!

 

IMPREZA

PODCZAS IMPREZ DYSKOTEKOWYCH ŁATWO ULEC POKUSIE I WZIĄĆ NARKOTYKI, KTÓRE SPRZYJAJĄ WIELU  RYZYKOWNYM ZACHOWANIEM, W TYM – PRZYGODNYM KONTAKTOM SEKSUALNYM BEZ ZAPEZPIECZENIA. NIECHCIANA CIĄŻA ALBO WIRUS HIV NIEJEDNEMU JUŻ SKOMPLIKOWAŁY ŻYCIE.

POPULARNE NA IMPREZACH TABLETKI ECSTAZY SĄ SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNE DLA OSÓB Z PODWYŻSZONYM CIŚNIENIEM KRWI I CHOROBAMI SERCA. W NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH MOŻE DOJŚĆ DO CIĘŻKICH POWIKŁAŃ, TAKICH JAK: WZROST TEMPERATURY CIAŁA, NIEWYDOLNOŚĆ KRĄŻENIA, DRGAWKI, ZABURZENIA ŚWIADOMOŚCI, KTÓRE MOGĄ PROWADZIĆ DO ŚMIERCI.

 

RYZYKOWNA JAZDA

                JAZDA SAMOCHODEM PO WYPALONYM SKĘCIE MARIHUANY CZY POD WPŁYWEM INNYCH NARKOTYKÓW TO RYZYKOWNA GRA. MOŻE WIĘC LEPIEJ POCZEKAĆ, AŻ LEKARZE NAUCZĄ SIĘ SKLEJAĆ KRĘGOSŁUPY. TYLKO W GRZE KOMPUTEROWEJ ISTNIEJE DRUGIE ŻYCIE.

 

PSYCHOZY

               

PACJENCI OŚRODKÓW LECZENIA ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH SPOWODOWANYCH UŻYWANIEM NARKOTYKÓW, TO PRZEDE WSZYSTKIM AMATORZY AMFETAMINY, W DŁUGIEJ KOLEJNOŚCI – MARICHUANY. OBJAWAMI PSYCHOZY SĄ: M. IN. OMAMY WZROKOWE, SŁUCHOWE, STANY LĘKOWE. INACZEJ MÓWIĄC, PACJENCI CI WIDZĄ I SŁYSZĄ RZECZY, KTÓRYCH W RZECZYWISTOŚCI NIE MA. WĘŻE, ROBAKI, SZCZURY, PRZERAŻAJĄCE DŹWIĘKI. BOJĄ SIĘ WYCHODZIĆ Z DOMU, BOJĄ SIĘ LUDZI I WŁASNEGO CIENIA.

 

NAWRÓT

 

                FLASHBACK – JEST TO NAWRÓT DZIAŁANIA NARKOTYKU, MIMO, ŻE OD CZASU GDY ZOSTAŁ PRZYJĘTY UPŁYNĘŁO WIELE DNI – A NAWET MIESIĘCY. WYSTĘPUJĄ WTEDY HALUCYNACJE SŁUCHOWE I WZROKOWE, JAK PO ZAŻYCIU NARKOTYKU. MOŻE DOPAŚĆ CIĘ W NAJMNIEJ SPODZIEWANYM MOMENCIE, KIEDY CHWILA NIEUWAGI KOŃCZY SIĘ TRAGICZNIE – NA PRZYKŁAD PODCZAS JAZDY SAMOCHODEM.

 

 

WYKORZYSTANO MATERIAŁY: NOWOŚCI

 

Powrót na górę strony