WYPADEK W BIAŁKOWIE. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNĄ JAZDĘ - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

WYPADEK W BIAŁKOWIE. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNĄ JAZDĘ

Data publikacji 12.01.2021

Golubsko-dobrzyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku w Białkowie na drodze W 534. Na skutek zderzenia się osobowego opla i audi z obrażeniami ciała do szpitala przewieziony został 44-letni pasażer opla.

Wczoraj ( 11.01 ) około godz. 5.45 dyżurny komendy policji w Golubiu-Dobrzyniu powiadomiony został o zdarzeniu drogowym w miejscowości Białkowo gm. Golub-Dobrzyń, na drodze W 534. Na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący osobowym oplem 54-letni mieszkaniec pow. toruńskiego, jadąc w kierunku Rypina, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo i wjazdu na teren posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi 23-letniemu mieszkańcowi pow. rypińskiego, jadącemu w kierunku Golubia-Dobrzynia, co doprowadziło do zderzenia się aut. W wyniku tego zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala przewieziony został 44-letni pasażer opla. Teraz przyczyny i szczegóły tego wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.

Policjanci przypominają, że padający deszcz czy śnieg w połączeniu z nieostrożną jazdą stwarza duże niebezpieczeństwo zdarzeń drogowych. Mundurowi po raz kolejny apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów oraz warunków panujących na drodze.