Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

UJĘTY PRZEZ POKRZYWDZONYCH RECYDYWISTA ODPOWIE ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

Data publikacji 22.01.2021

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali włamywacza, którego ujęli na gorącym uczynku pokrzywdzeni. Mężczyzna, który był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, ponownie usłyszał zarzuty. Ponieważ jest recydywistą grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (21.01.21) około 22.00 dyżurny policji w Golubiu-Dobrzyniu został zaalarmowany przez właścicieli jednego z domów w mieście, że ujęli właśnie w miejscu zamieszkania mężczyznę, który ukradł szkatułkę z biżuterią. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali 30-letniego włamywacza. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że gdy pokrzywdzeni przebywali na parterze domu, w pewnym momencie usłyszeli hałas dobiegający z piętra budynku, o czym również zaalarmował ich czworonożny towarzysz. Gdy domownicy poszli tam skąd dobiegał hałas zobaczyli mężczyznę z plecakiem, który na ich widok zaczął zachowywać się nerwowo i szukał wyjścia z pomieszczenia. Wówczas pokrzywdzeni ujęli włamywacza i zaalarmowali stróżów prawa. Jak się okazało, jego łupem padła szkatułka z biżuterią, która wróciła już do rąk właścicieli.

Zatrzymany 30-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.