WPADŁ Z NARKOTYKAMI PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

WPADŁ Z NARKOTYKAMI PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

Data publikacji 02.02.2021

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta, u którego zabezpieczyli ponad 220 g amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek (28.01.21) około 14.00 w Golubiu-Dobrzyniu policjanci z zespołu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową mazdą. W trakcie legitymowania 27-letniego kierowcy uwagę funkcjonariuszy zwróciło jego zdenerwowanie. Już po chwili wyszedł na jaw powód takiego zachowania. Mężczyzna bowiem miał zawiniątko z białą substancją, która po zbadaniu okazała się być amfetaminą w ilości ponad 4 g. To dało podstawy do przeszukania miejsca zamieszkania 27-latka. Tam policjanci zabezpieczyli ponad 220 g amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy trafił do prokuratury. Tam zapadła decyzja, że podejrzany zostanie objęty policyjnym dozorem, ma zakaz opuszczania kraju oraz zobowiązany został do poręczenia majątkowego.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.