Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

GOLUBSKO-DOBRZYŃSCY POLICJANCI PRZESTRZEGAJĄ PRZED TRUDNYMI WARUNKAMI DROGOWYMI

Data publikacji 04.02.2021

Niedostosowanie stanu pojazdu oraz jego prędkości do złych warunków panujących na drogach może przyczynić się do wypadków i kolizji. Golubsko-dobrzyńscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z panującymi warunkami na drogach.

Padający, mokry śnieg w połączeniu z nieostrożną jazdą stwarza duże niebezpieczeństwo zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożną jazdę, bo w wielu miejscach pod śniegiem kryje się warstwa lodu. Dlatego łatwo, szczególnie przy hamowaniu, wpaść w poślizg  i wypaść z drogi.

Mundurowi przypominają również, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Nie może naruszać też porządku ruchu na drodze i narażać kogokolwiek na szkodę. Pojazd, którym włączamy się do ruchu ma zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz pewne posługiwanie się urządzeniami kierowniczymi, hamowania i sygnalizacją. Stróże prawa przestrzegają, że kierowca jadący nienależycie utrzymanym pojazdem, zagrażającym innym uczestnikom ruchu musi liczyć z mandatem karnym w wysokości od 20 do 500 złotych.