POLICJANCI KONTROLUJĄ ZAMARZNIĘTE AKWENY - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI KONTROLUJĄ ZAMARZNIĘTE AKWENY

Data publikacji 12.02.2021

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, golubsko-dobrzyńscy policjanci kontrolują rejony zamarzniętych zbiorników wodnych. Sprawdzają czy nie przebywają tam dzieci bez dozoru dorosłych oraz obserwują zachowanie dorosłych, którzy spędzają wolny czas np. wędkując. Policjanci informują napotkane osoby o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą wchodzenie na zamarzniętą taflę wody.

Policjanci w ramach przedsięwzięć profilaktycznych, podczas spotkań z mieszańcami powiatu oraz spotkań z uczniami w szkołach, omawiają zasady bezpiecznego zachowania nad zamarzniętymi akwenami i przestrzegają, że pomimo mrozu, wchodzenie na zamarzniętą taflę wody jest ryzykowne. Pomimo to nadal wiele osób, które wybierają spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, wchodzi na zamarznięte zbiorniki wodne. Zachowania takie niosą ze sobą duże niebezpieczeństwo  załamania się lodu i utonięcia. Dlatego policjanci regularnie kontrolują rejony, gdzie znajdują się akweny, obserwują zachowanie znajdujących się tam osób, sprawdzają czy nie znajdują się tam dzieci bez dozoru dorosłych.  

Pamiętajmy, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne. Lód nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Nieprzemyślane korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Uczulmy, zwłaszcza najmłodszych, na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach.