NIETRZEŹWY KIEROWCA WPADŁ, BO NIE MIAŁ ZAPIĘTYCH PASÓW - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWY KIEROWCA WPADŁ, BO NIE MIAŁ ZAPIĘTYCH PASÓW

Data publikacji 15.02.2021

Policjant z golubsko-dobrzyńskiej ,,drogówki” zatrzymał 46-letniego kierowcę opla, który prowadził pojazd mając ponad 1,60 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (12.02) około godz. 10.00 uwagę policjanta patrolującego Kowalewo Pomorskie zwrócił kierujący osobowym oplem, który podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusz przystąpił do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania od 46-latka wyraźnie czuć było alkohol. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości  okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,60 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie prowadził pojazd.

Za popełnienie wykroczenia na kierującego został nałożony mandat, natomiast za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Golubsko-dobrzyńscy policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów.