WPADŁ Z NARKOTYKAMI PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

WPADŁ Z NARKOTYKAMI PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

Data publikacji 22.02.2021

Golubsko-Dobrzyńscy policjanci w wyniku kontroli drogowej zatrzymali 22-letniego kierowcę osobowego vw, który posiadał przy sobie narkotyki. Nie wykluczone, że mężczyzna usłyszy również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem zakazanej substancji.

W minioną sobotę (20.02.21) około godz.17.20 policjanci ,,drogówki” patrolujący odcinek drogi krajowej nr 15 w gm. Kowalewo Pomorskie przeprowadzili kontrolę drogową wobec kierującego osobowym vw. W trakcie legitymowania 22-letniego mieszkańca gm. Kowalewo Pomorskie podejrzenie policjantów wzbudziło jego nerwowe zachowanie. Już po chwili wyszedł na jaw powód takiego zachowania. Funkcjonariusze ujawnili w samochodzie trzy zawiniątka z zawartością białej substancji. Wstępne badania narkotestem wykazały, że mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę w ilości blisko 2,5 g. Dodatkowo policjanci mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod wpływem substancji psychoaktywnych, poddali kierowcę badaniu na zawartość zakazanych substancji w organizmie. Wstępne badania wykazały, że jest on pod wpływem amfetaminy. Dlatego od 22-latka pobrano krew do dalszych badań.

22-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Dodatkowo, jeśli badania laboratoryjne potwierdzą wstępne ustalenia, wówczas usłyszy również zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.