KIEROWAŁ BEZ UPRAWNIEŃ, TERAZ ODPOWIE PRZED SĄDEM - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

KIEROWAŁ BEZ UPRAWNIEŃ, TERAZ ODPOWIE PRZED SĄDEM

Data publikacji 24.02.2021

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 32-latka, który kierował osobowym vw pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień wydanej przez prezydenta miasta. Teraz mieszkaniec Torunia za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś (24.02.2021) chwilę po północy policjanci patrolujący Golub-Dobrzyń na ul. Szosa Rypińska zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym vw. W trakcie legitymowania 32-letniego mieszkańca Torunia, okazało się że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ decyzją prezydenta miasta zostały mu cofnięte. Teraz kierowca za jazdę samochodem bez uprawnień odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że osoby które dopuszczą się kierowania pojazdem, dla którego stosowne uprawnienie zostało im wcześniej cofnięte w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez właściwego starostę lub prezydenta miasta, popełniają przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Za czyn ten przewidziano karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd może także orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.