DZIAŁANIA NURD NA DROGACH POWIATU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO - Wiadomości - KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Wiadomości

DZIAŁANIA NURD NA DROGACH POWIATU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO

Data publikacji 01.03.2021

W piątek (26.02.21) golubsko-dobrzyńscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania na rzecz bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Tego dnia funkcjonariusze ,,drogówki” zwracali szczególną uwagę na relację między kierującymi, a pieszymi.

Podczas działań  „NURD – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego policjanci zwracali szczególną uwagę na relację między kierującymi, a pieszymi. Funkcjonariusze kontrolowali przede wszystkim miejsca, które są niebezpieczne dla pieszych. Mundurowi zwracali uwagę na przejścia dla pieszych oraz rejony skrzyżowań, gdzie piesi przechodzą przez jezdnię. Sprawdzali zachowanie pieszych, czy przechodzą w miejscach do tego wyznaczonych i czy swoim postępowaniem nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa. W trakcie działań policjanci ujawnili 14 wykroczeń popełnionych przez kierowców wobec pieszych i zastosowali środki prawne.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans w zderzeniu z pojazdem.