Wiadomości

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koloniści odwiedzili komendę policji

Dzieci spędzające półkolonię zorganizowaną w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu odwiedziły golubsko-dobrzyńską komendę policji.

Golubsko-dobrzyńskich policjantów odwiedziły dzieci spędzające półkolonie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu. Podczas spotkania koloniści otrzymali broszule informacyjne ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ponieważ głównym, ale nie jedynym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu. Policjanci tłumaczyli dzieciom jakimi zasadami trzeba się kierować podczas spędzania wolnego czasu nad wodą, gdy są sami w domu oraz gdy spotkają osobę obcą. Dzieci miały również okazje przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, jak przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej i jak unikać na drodze zagrożeń. Młodzi ludzie potwierdzili, że gdy noszą na ubraniach i plecakach elementy odblaskowe są bardziej widoczne na drodze, a tym samym bardziej bezpieczne.

Spotkanie było okazja do zwiedzenia policyjnego radiowozu i zapoznania się z niektórymi elementami wyposażenia do służby.

Na zakończenie spotkania policjanci życzyli kolonistom udanych i słonecznych, ale przed wszystkim bezpiecznie spędzonych wakacji.

 

 

 

 

Powrót na górę strony