Wiadomości

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przeprowadzili działania pn. ,, Kaskadowy Pomiar Prędkości"

Data publikacji 16.07.2022

Wczoraj (15.07.2022) na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego policjanci przeprowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie, na określonym odcinku drogi. Przed rozpoczęciem działań, miejsca kontroli drogowej zostają wyznaczone w oparciu o analizę zdarzeń drogowych.

Wczoraj (15.07.2022) w godz. 06.00/22.00 na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego wyznaczonych zostało 21 statycznych punktów pomiaru prędkości. Podczas całodniowej akcji policjanci, przy użyciu ręcznych mierników prędkości skontrolowali 55 pojazdów i ujawnili 43 przypadki, gdzie kierujący poruszali się z nadmierną prędkością. Wobec niestosujących się do przepisów policjanci zastosowali środki prawne.

Golubsko-dobrzyńscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i ostrożną jazdę.

 

 

Powrót na górę strony