Wiadomości

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aby droga do szkoły była bezpieczna

Data publikacji 01.09.2022

Policjanci rozpoczęli działania pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Celem ogólnopolskiego przedsięwzięcia, w które włączyli się również golubsko-dobrzyńscy funkcjonariusze, jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w drodze do i ze szkoły.

Od dzisiaj (01.09.2022) przez kolejne dni golubsko-dobrzyńscy policjanci prowadzić będą wzmożone działania pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Celem przedsięwzięcia będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w drodze do i ze szkoły. W tych dniach policjanci zaplanowali większa liczbę patroli w rejonie szkół oraz na drogach prowadzących do nich. W trakcie działań funkcjonariusze będą zwracać uwagę na przestrzeganie dozwolonej prędkości, przewożenie osób zgodnie z obowiązującymi przepisami, prawidłowe stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci. Stróże prawa będą przyglądać się również zachowaniu na drodze pieszych i rowerzystów.

W tym czasie, policjanci systematycznie będą spotykać się również z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Podczas spotkań mundurowi omawiać będą podstawowe zasady bezpieczeństwa, którymi powinny kierować się młodzi ludzie, aby droga do szkoły była naprawdę bezpieczna.

 

 

Powrót na górę strony