Wiadomości

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania ,,Wszystkich Świętych” dobiegają końca

Data publikacji 02.11.2022

Kończą się wzmożonych działaniach ,,Wszystkich Świętych”. Przez ostatnie pięć dni golubsko-dobrzyńscy policjanci udzielali informacji o czasowych zmianach w organizacji ruchu i najważniejsze, dbali o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających cmentarze.

Od piątku (28.10.22) zarówno na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego, jak i w całym kraju, policjanci prowadzili wzmożone działania. Na drogach spotkać można było więcej patroli, zwłaszcza, że funkcjonariusze ,,drogówki" wspierani byli przez mundurowych innych pionów. Minione dni były jednym z najbezpieczniejszych świąt Wszystkich Świętych. Do dnia dzisiejszego (02.11.22) na drogach naszego powiatu nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Przyjęto cztery zgłoszenia o kolizjach drogowych. Kierowcy nawzajem byli dla siebie wyrozumiali i wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

W tych dniach mundurowi przyglądali się również zachowaniu pieszych, czy przechodzą oni w miejscach do tego wyznaczonych i czy nie powodują zagrożenia dla innych uczestników drogi. W trosce o  bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe, informując jednocześnie, że noszenie ich skutecznie poprawia widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego, co ma bezpośredni wpływ na wzrost bezpieczeństwa na drodze.

Wzmożone działania prowadzone będą jeszcze dzisiaj do godziny 22:00. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

 

Powrót na górę strony