Wiadomości

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski w trosce o bezpieczeństwo rowerzystów

Golubsko-dobrzyńscy policjanci po raz kolejny rozdają elementy odblaskowe pieszym i rowerzystom. Wręczając odblaski informowali, jak postępować, aby być bezpiecznym na drodze.

W środę (16.11.2022) golubsko-dobrzyńscy policjanci Zespołu Ruchu Drogowego i Rewiru Dzielnicowych po raz kolejny rozdawali elementy odblaskowe rowerzystom. W tym dniu mundurowi pełniący służbę na terenie gminy golubsko-dobrzyńskiej, promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym rowerzystów. Uświadamiając kierujących rowerami, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od znajomości przepisów z zakresu ruchu drogowego. Kontrolowani cykliści, otrzymali ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Golub-Dobrzyń elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność, a tym samym bezpieczeństwo rowerzysty.

Osoba poruszająca się rowerem, powinna pamiętać o obowiązkowym wyposażeniu swojego pojazdu. Wpływa to w dużej mierze na nasze bezpieczeństwo.

Rower powinien posiadać:

-co najmniej jeden działający hamulec,

-z przodu  pojazdu, w co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być migające),

-z tyłu pojazdu, w co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej oraz w co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej (może być migające),

- w sygnał dźwiękowy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Powrót na górę strony