Wiadomości

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali agresora

Data publikacji 23.11.2022

​​​​​​​Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który zaatakował interweniujących policjantów. Funkcjonariusze zostali poproszeni o pomoc przez mieszkankę powiatu, ponieważ mężczyzna uszkodził jej samochód. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, ten całą agresję skierował wobec nich, dlatego usłyszał w sumie 3 zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę (20.11.2022). Dyżurny golubsko-dobrzyńskiej policji, otrzymał zgłoszenie od mieszkanki naszego powiatu o uszkodzeniu jej pojazdu. Przybyli na miejsce mundurowi zastali znanego z wcześniejszych interwencji 33-latka. Jak się okazało mężczyzna, powybijał wszystkie szyby w pojeździe zgłaszającej oraz groził jej. W momencie, gdy mundurowi wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem, ten stał się jeszcze bardziej agresywny. Zaatakował ich, a nawet usiłował poddusić jednego z policjantów.

Mieszkaniec naszego miasta, szybko został obezwładniony przez interweniujących mundurowych. Trafił do policyjnego aresztu, był trzeźwy. W poniedziałek (21.11.2022) mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty. Odpowie teraz między innymi za uszkodzenie mienia, groźby karalne oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy.   

Wczoraj (22.11.2022) policjanci doprowadzili go do Prokuratora Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu, który zastosował wobec 33-latka poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.  

Powrót na górę strony