Wiadomości

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowa uroczystość

Data publikacji 25.11.2022

W Komendzie Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu odbyła się miła uroczystość. W obecności władz samorządowym naszego powiatu, Komendant Powiatowy Policji insp. Krzysztog Grugiel ręczył mianowania na wyższe stopnie oraz wyróżnił i podziękował policjantom za szczególne osiągnięcia w służbie.

Wczoraj (24.11.2022) w Komendzie Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu odbyła się wyjątkowa uroczystość. W spotkaniu gościnnie przybyli zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych, straży pożarnej.

Dwóch policjantów otrzymało mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Na stopień sierżanta Policji mianowano starszego posterunkowego Adama Borkowskiego oraz starszego posterunkowego Miłosza Waruszewskiego.

Dodatkowo za szczególne osiągnięcia w służbie, Komendant Powiatowy Policji w Golubiu-Dobrzyniu insp. Krzysztofa Grugiel wyróżnił i podziękował funkcjonariuszom starszemu aspirantowi Pawłowi Kozłowskiemu i komisarz Jolancie Zapaśnik-Wysockiej.

Przypomnijmy: Policjanci z Golubia-Dobrzynia otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 51-letniej mieszkanki powiatu. Zaniepokojona rodzina zgłosiła, że kobieta w niedzielny wieczór wyszła z domu i do niego nie powróciła. O zaginięciu kobiety rodzina powiadomiła funkcjonariuszy następnego dnia (21.11.22). Policjanci od razu przystąpili do akcji poszukiwawczej. W prawie cztery godziny od zgłoszenia odnaleźli wychłodzoną i wyczerpana kobietę.

Mieszkankę powiatu odnaleźli wyróżnieni policjanci. W dniu zaginięcia kobiety padał śnieg i występowały ujemne temperatury, kobieta spędziła noc na dworze. Szczęście, że została odnaleziona tak szybko. Była wycieńczona i wychłodzona. To właśnie starszy aspirant Paweł Kozłowski, niósł kobietę na rękach z miejsca odnalezienia do najbliższej drogi, gdzie została przekazana załodze karetki pogotowia.

W trakcie tej uroczystości, przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu golubsko-dobrzyńskiego oświadczyli, że sfinansują zakup drona dla golubsko-dobrzyńskich policjantów. Dron w dużej mierze przyczyni się do poprawy m.in. poszukiwań osób w miejscach trudno dostępnych. Przyśpieszy i zwiększy zasięgu działań w porównaniu do poszukiwań tradycyjnych.

 

 

 

 

Powrót na górę strony