Wiadomości

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał slalomem, bo miał 3 promile

Data publikacji 28.11.2022

​​​​​​​W piątkową noc policjanci z Golubia-Dobrzynia zatrzymali kierującego, który jechał slalomem po drodze. Szybko okazało się, że 35-latek ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia, a był kierowcą zawodowym.

W piątkową noc (25/26.11.2022) policjanci z Golubia-Dobrzynia byli na interwencji na ul. Piłsudskiego. W trakcie tego zgłoszenia, zauważyli kierującego vw polo, który jechał całą szerokością drogi. Z racji tego, że byli oni w patrolu pieszym, a pojazd już się oddalił, informację od razu przekazali będącym na terenie miasta funkcjonariuszom.

Pojazd został zatrzymany w rejonie stacji paliw na ul. Piłsudskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Mundurowi, którzy podeszli do kierowcy, aby wyjaśnić dziwną jazdę od razu poczuli zapach alkoholu. Okazało się, że kierowca ma ponad 3, a jego pasażer ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 35-latek był kierowcą zawodowym. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony