Wiadomości

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał w związku z zakupem węgla, teraz za to odpowie

Data publikacji 29.11.2022

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który oszukał mieszkanki powiatu w związku z zakupem węgla. Kobiety stracił blisko 3000 złotych. Teraz nieuczciwy 51-latek odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło na początku października(12.10.2022). Golubsko-dobrzyńscy policjanci, otrzymali informacje od rodzeństwa o oszustwie przy zakupie węgla. Kobiety dodały, że pod ich dom podjechała osoba oferująca sprzedaż węgla po okazyjnej cenie. Po dokładnym sprawdzeniu węgla przez kupujące, nic nie wydawało się podejrzanego. Mieszkanki powiatu zapłaciły za węgiel, a sprzedający miał go zdjąć z auta i położyć nieopodal kotłowni. Gdy kupujące weszły na chwilkę do domu, sprzedawca odjechał z pieniędzmi i węglem na samochodzie.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, na podstawie zebranych informacji, ustalili i zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Mężczyzna (25.11.2022) usłyszał zarzut. Zgodnie z artykułem 286 § 1Kodeksu karnego kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Powrót na górę strony