Wiadomości

Spotkanie z uczniami w Zbójnie

Data publikacji 01.12.2022

Mundurowi z golubsko-dobrzyńskiej komendy policji spotkali się z uczniami klas IV –VIII w Zbójnie. Z młodszymi dziećmi policjanci rozmawiali na temat bezpiecznego korzystania z drogi, natomiast ze starszymi o odpowiedzialności karnej i na temat cyberprzemocy.

Policjanci z Golubia-Dobrzynia kontynuują cykl spotkań „Szkoła bez zagrożeń”. W ramach codziennych obowiązków odwiedzają szkoły, gdzie rozmawiają z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznych zachowań. Uczniowie z młodszych klas dowiedzieli się, jak pokonywać codzienną drogę do szkoły. Uświadomili z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać dzieci podczas drogi do i ze szkoły oraz jak prawidłowo reagować i unikać sytuacji niebezpiecznych, również w kontaktach z nieznajomymi. Propagowanie wśród dzieci przez mundurowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze, ma pomóc w ich przygotowaniu do korzystania z dróg w sposób świadomy i odpowiedzialny. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania.  

W klasach starszych policjanci rozmawiali o odpowiedzialności karnej. Młodzież usłyszała też o niebezpieczeństwach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej oraz o cyberprzemocy.

  • Grupa dzieci siedzi na ławce. Mają uniesioną rękę, zgłaszają się.
  • Dwóch umundurowanych policjantów stoi. Obok nich stoi kobieta. Dzieci siedzą na ławce, tyłem do fotografującego.
  • Grupa dzieci siedzi na ławce. Mają uniesioną rękę, zgłaszają się.
Powrót na górę strony