Wiadomości

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na zidentyfikowanie i przedstawienie skali, a także rodzaju zagrożenia, jakie występuje na danym terenie. Mapa ta ma służyć przede wszystkim społeczności lokalnej, a za jej pośrednictwem obywatele mogą informować policję o różnych niepokojących ich zjawiskach.

W związku ze zgłoszeniami policjanci współdziałają z innymi służbami i instytucjami. Duża ilość zaznaczonych przez mieszkańców zagrożeń leży właśnie w ich kompetencjach. W przypadku zgłoszenia o infrastrukturze drogowej, informacja kierowana jest na przykład do zarządów dróg.

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zachęcają do korzystania z prostej w obsłudze Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dostępna jest ona na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu.

https://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/mapa-zagrozen-bezpiecze/68183,dok.html

Przypominamy także, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, w których niezbędna jest natychmiastowa reakcji policjantów. W tych sytuacjach należy kontaktować się pod numerem 112.​

Powrót na górę strony