Wiadomości

Jarmark Świąteczny z golubsko-dobrzyńskimi policjantkami

Data publikacji 26.03.2024

Policjantki z golubsko-dobrzyńskiej komendy wzięły udział w Jarmarku Wielkanocnym organizowanym przez lokalne samorządy. Mundurowe prowadziły z mieszkańcami rozmowy o bezpieczeństwie i wręczały elementy odblaskowe. Była to idealna okazja do promocji zawodu policjanta.

W weekend (23.03.2024r. i 24.03.2024r.) na targowisku miejskim w Golubiu-Dobrzyniu odbył się Golubsko-Dobrzyński Jarmark Wielkanocny. Wśród stoisk artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych nie mogło zabraknąć stróży prawa z golubsko-dobrzyńskiej komendy.

Policjantki prowadziły rozmowy o bezpieczeństwie z mieszkańcami oraz wręczały elementy odblaskowe. Przypominały jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drodze oraz omówiły trwającą akcję „Na drodze – Patrz i Słuchaj”. Podkreślały, że koncentracja, przestrzeganie przepisów, obserwowanie drogi oraz otoczenia są czynnikami, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo. Mundurowe zachęcały do noszenia odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, również na terenie zabudowanym. Zwracały uwagę jak elementy odblaskowe ochraniają pieszych na drodze, a niejednokrotnie ratują życie. Uczestnicy mieli możliwość przymierzenia alkogogli i narkogogli – specjalnych okularów. Dzięki temu mieli okazję przekonać się o tym, jak zmienia się obraz postrzegany oczami będącej pod wpływem alkoholu, czy narkotyków.

Podczas spotkania funkcjonariuszki udzielały rad między innymi w zakresie bezpiecznych zakupów świątecznych. Apelowały o czujność oraz co należy robić, aby nie dać się oszukać.

Impreza ta była idealną okazją  do promocji zawodu policjanta.

  • Policjantka pokazuje dziewczynce radiowóz.
  • Policjantki promują zawód policjanta.
  • Policjantki wręczają elementy odblaskowe.
  • Kobieta przymierza alkogogle.
  • Policjantki promują zawód policjanta.
  • Kobieta przymierza alkogogle.
Powrót na górę strony