Wiadomości

Policyjne działania „Bezpieczny Pieszy”

Wczoraj policjanci z golubsko-dobrzyńskiej "drogówki" prowadzili działania ukierunkowane na rzecz bezpieczeństwa pieszych. W różnych rejonach powiatu monitorowali przejścia dla pieszych. Zwracali uwagę na zachowanie kierujących względem nieuchronionych uczestników ruchu drogowego oraz przestrzeganie przepisów przez samych pieszych.

Wczoraj (11.04.2024r.) golubsko-dobrzyńscy policjanci "z drogówki" prowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy.” Akcja ta jest organizowana w celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

W ramach działań funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowania kierujących w stosunku do pieszych oraz sprawdzali, jak do przepisów prawa o ruchu drogowym stosują się piesi. Mundurowi kontrolowali miejsca, które są niebezpieczne dla użytkowników dróg. Zwracali również uwagę na przejścia dla pieszych, rejony skrzyżowań, gdzie piesi przechodzą przez jezdnię, czy swoim zachowaniem nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa.

Stróże prawa podczas trwania akcji interweniowali 37 razy, w 22 przypadkach w stosunku do nieuchronionych użytkowników dróg, a w 15 wobec zmotoryzowanych.

Do przewinień przechodniów należało m.in. przekraczanie jezdni w niedozwolonym miejscu oraz chodzenie nieprawidłową stroną drogi. Kierujący w znacznej większości przekraczali dozwoloną prędkość w rejonach przejść dla pieszych.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności oraz rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Powrót na górę strony