Wiadomości

Chciał "dogadać się" z policjantami

Data publikacji 17.04.2024

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Jeden z nich, w zamian za wypuszczenie bez konsekwencji prawnych, zaproponował, aby funkcjonariusze się z nim „dogadali”. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. 27-latek dodatkowo odpowie za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. 

W ubiegłym tygodniu golubsko-dobrzyńscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, podczas służby na terenie miasta zwrócili uwagę na dziwne zachowanie się dwóch młodych mężczyzn. W czasie legitymowania zachowywali się oni bardzo niespokojnie. Wynik kontroli osobistej zdradził prawdopodobny powód ich zdenerwowania. Okazało się, że mieli przy sobie woreczki z białą substancją. Tester wykazał wstępnie, iż posiadane przez mężczyzn substancje to amfetamina.

Podczas dalszych czynności, jeden z nich, 27-letni mieszkaniec powiatu, starał się nakłonić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych i próbował im wręczyć 100 złotych, aby „narkotyki wysypali i zapomnieli o całej sprawie". Obaj mężczyźni (27 i 29l.) zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zgromadzone przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie im zarzutów posiadania środków psychotropowych. Młodszy z nich odpowie także za usiłowanie wręczenia policjantom korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat. Prokurator zastosował wobec 27-latka dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Przypomnijmy, kto wbrew przepisom ustawy posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Kto udziela lub obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jeżeli sprawca czynu określonego w par. 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną, do naruszenia przepisów prawa lub udziela, albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Powrót na górę strony