Wiadomości

Podsumowanie akcji

Data publikacji 11.11.2008

W trakcie trzydniowej policyjnej akcji „Znicz 2008” na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego odnotowano 6 kolizji. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i wystawili około 90 mandatów.

Dobiegła końca policyjna ...

W trakcie trzydniowej policyjnej akcji „Znicz 2008” na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego odnotowano 6 kolizji. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i wystawili około 90 mandatów.
 

    Dobiegła  końca policyjna akcja „Znicz”. Przez okres trwania akcji, w której wzięło udział łącznie 83 policjantów naszego powiatu i 5 strażników miejskich, nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Niemniej doszło do sześciu kolizji drogowych, w których nikt z biorących w nim udział nie doznał obrażeń ciała.

Policjanci przeprowadzili szereg kontroli drogowych z których około 90 kierujących  zostało ukaranych mandatami karnymi, najczęściej za przekraczanie prędkości. Zatrzymano czterech nietrzeźwych uczestników drogi.

W piątek (31 października) około godziny 14.50 w Dulsku zatrzymano pierwszego nietrzeźwego rowerzystę, którym okazał się 44-letni mieszkaniec gmina Radomin. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i dodatkowo kierował rowerem wbrew prawomocnemu wyrokowi sądowemu zakazującemu mu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

 Jeszcze tego samego dnia około godziny 16.50 w Zbójnie policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę fiata 126p. Badanie wykazało u niego dwa i pół promila alkoholu w organizmie. To właśnie ten kierujący miał największe wskazanie alkoholu.

 

Następnego dnia (1 listopada) we Wrockach przed godziną 17.00 mundurowi skontrolowali 50–letniego mężczyznę. Zdecydował się na jazdę rowerem mimo, że był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Trzy godziny później w Zbójnie patrol zatrzymał kierującego motorowerem. Okazało się, że 35–latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

 

Wszyscy odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem. Rowerzystom grozi do roku pozbawienia wolności, natomiast kierowcom pojazdów mechanicznych rok więcej. Z kolei za niestosowanie się do wyroku sądowego grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Jolanta Zapaśnik-Wysocka

KPP Golub-Dobrzyń
 
Powrót na górę strony